Najnovšie

Novinky

Foto

CrossFit Games Open 2022

Každoročný CrossFit sviatok sa nezadržateľne blíži a Open 2022 začína už za menej ako mesiac, konkrétne 24.2. Ak sa pýtate, čo to ten Open vlastne je, či máte vôbec schopnosti a možnosť zapojiť sa a či je to pre vás, tak ste tu správne.

Open je celosvetová súťaž v CrossFit-e, do ktorej sa môže zapojiť úplne každý. Trvá tri týždne a spočíva v splnení predpísaného tréningu, ktorý je zverejnený vždy vo štvrtok o 12:00pm Pacific Time a čas na odcvičenie a nahranie výsledku máte do pondelka 12:00pm Pacific Time. CrossFit takto vytvoril svetovo jedinečnú súťaž, do ktorej sa každoročne zapoja stovky tisíc účastníkov. Open samozrejme má aj svoj súťažný rozmer, po každom workout-e si nahráte výsledok a vytvorí sa výsledková tabuľka so všetkými účastníkmi z celého sveta. Takto sa teda dokážete porovnať s celým svetom a postupne si vyfiltrovať aj ako stojíte v rámci svojho kontinentu, štátu, nášho gymu, vekovej kategórie či dokonca zamestnania. Open je teda pre nás CrossFit-ákov akýmsi sviatkom, na ktorý sa celý rok tešíme a tvrdo trénujeme. Nastaví nám pomyselné zrkadlo, v čom sme lepší a naopak, na čom potrebujeme zapracovať. Tí najlepší z OPEN-u postupujú do ďalších častí CrossFit-ovej sezóny, no o tom si povieme zasa inokedy.

Nemusíte sa obávať, že Open workouty budú extrémne náročné. Oni určite budú náročné :-) ale CrossFit nám ponúka okrem RX verzie aj ďalšie ľahšie verzie tréningov a to Scaled a ešte jednoduchšiu Fundation verziu, ktorá je naozaj vhodná aj pre začiatočníkov. Spoločne si pred samotným odcvičením vysvetlíme štandardy cvičení a workout absolvujete aj s rozhodcom, iným naším členom, ktorý na vás dozrie a hlavne spočíta opakovania.

Ako Open vyzerá u nás v gyme? Nižšie nájdete zopár videí z našich Open-ových Friday Night Lights Out večerov, sú plné úžasných momentov a sily komunity, ktorú s nami vy všetci tvoríte. Po praktickej stránke, workout sa dozviete v piatok ráno, máte celý deň na analyzovanie a vytvorenie si svojej taktiky. Večer sa stretneme v gyme a postupne vo viacerých „heat-och“ absolvujete predpísaný tréning. Výsledok si nahráte do systému na webe games.crossfit.com. Nemusíte sa báť, ak nebudete spokojný so svojím výsledkom, prípadne v piatok večer nemôžete, tréning je možné absolvovať až do pondelka večera.

No a Open u nás v gyme má ešte jeden ďalší rozmer, prípadne viac ako jeden. Už tradične pre vás vytvoríme súťaž zmiešaných tímov o putovný pohár, ktorý aj teraz nájdete v gyme (na chladničke:). Okrem toho, 5 najlepších mužov a 5 najlepších žien, získa aj svoj vlastný vešiačik v šatni s menovkou. To už je len motivácia :)

Tento rok budeme/te súťažiť v štvorčlenných tímoch v zložení dvaja muži a dve ženy. Tímy si môžete zložiť úplne ľubovoľne. Na základe našej gymovej tabuľky rozdelenej podľa pohlaví, zrátame umiestnenia jednotlivých členov tímu a vytvoríme výsledkovú tabuľku tímov. Víťazný tím získa putovný pohár, na ktorý vyrazíme vaše mená.

Zostáva nám už iba jeden krok, a to registrácia do Open-u. Tú nájdete tu -> https://open.crossfit.com/?_ga=2.82053974.1909117359.1643227780-1422487607.1569828008

Ak by ste mali akékoľvek otázky, prosím, opýtajte sa nás v gyme :-)

Vidíme sa vo výsledkovej tabuľke!

Maroš

“ Open je celosvetová súťaž v CrossFit-e, do ktorej sa môže zapojiť úplne každý ”

Komentár

  • Zatiaľ prázdne

Reagovať na článok môžu iba registrovaní používatelia.